نکات قابل توجه قبل از خرید ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی که زمانی تصور می شد یک وسیله لوکس است ، به لوازم آشپزخانه با صرفه جویی در وقت ، تبدیل شده اند. قیمت ماشین ظرفشویی عمدتاً تحت تأثیر ظرفیت و ویژگی های ویژه ای قرار دارد است ، اما همچنین می تواند تحت تأثیر برخی از ظروف ظرفشویی خاص مانند استیل قرار بگیرد. مدل های ماشین ظرفشویی با ویژگی های بی شماری و گزینه های صرفه جویی در مصرف انرژی بهبود یافته است ، بنابراین بهتر است ایده ای از این ویژگی ها داشته باشید. سپس می توانید تصمیم بگیرید در خرید ماشین ظرفشویی چه چیزی برای شما مهم است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب وخرید ماشین ظرفشویی

 

ظرفیت: استاندارد در مقابل اندازه جمع و جور

اولین ملاحظه ظرفیت ظرفشویی است. یک ماشین ظرفشویی 18 اینچی به طور کلی برای دو تا سه نفر مناسب است و می تواند تا شش یا هشت تنظیم استاندارد محل را داشته باشد. یک ماشین ظرفشویی معمولی 24 اینچی دارای ظرفیت 12 تا 14 تنظیم مکان استاندارد است و متناسب  به اندازه خانوادگ 6 نفری است. تعداد تنظیمات مکان می تواند فریب دهنده باشد و به همین دلیل یک ماشین ظرفشویی استاندارد 24 اینچی برای استفاده خانوادگی توصیه می شود. یک ماشین ظرفشویی جمع و جور 18 اینچی برای یک آشپزخانه زوج یا کوچک و استفاده های گاه به گاه بسیار مناسب است.

انواع: مدلهای داخلی ، قابل حمل ، کشو یا Countertop

انتخاب شما برای خرید ماشین ظرفشویی ، قابل حمل یا کانتر ، بستگی به اندازه خانه شما دارد. هر مدل ماشین ظرفشویی مزایا و محدودیت های خاص خود را دارد.

وقتی قیمت آن مورد بحث باشد ، اقتصادی ترین مدل های countertop و برخی از واحدهای قابل حمل هستند. مدل های countertop کوچکترین هستند و ممکن است برای یک خانواده بزرگ کافی نباشد ، اما اگر یک آپارتمان اجاره می کنید و فضای محدودی دارید ، این ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

ماشین ظرفشویی و کشو تحت تأثیر سبک و ویژگی های آن است. شما می توانید بسیاری از مدل های تولید داخلی و قابل قبول از نظر اقتصادی را پیدا کنید. اگر در حال اجاره هستید و قصد دارید ماشین ظرفشویی را با خود ببرید در صورت حرکت ، یک مدل قابل حمل نسبت به یک مدل های دیگر ترجیح داده می شود.

صرفه جویی در مصرف انرژی

ماشین ظرفشویی که با افتخار نماد Energy Star را نشان می دهد و یا توسط کنسرسیوم بهره وری انرژی تأیید شده است ، در مقایسه با مدل های ماشین ظرفشویی فاقد صلاحیت ، صرفه جویی در مصرف انرژی شما را به همراه خواهد داشت. ماشین های ظرفشویی امروزی برای کارکرد بسیار کارآمد تر شده اند ، اما چرخه ها طولانی تر شده اند. بعضی از ماشین های ظرفشویی از ویژگی های کم مصرف آب یا گزینه های شستشوی سریع برخوردار هستند که در صورت استفاده از آب سنج استفاده می کنید.

 

بیشتر بخوانید: مایکروفر و کاربرد آن

 

دفع مواد غذایی سخت

مطمئناً اگر دوست ندارید ظروف خود را قبل از گذاشتن داخل ماشین ظرفشویی خراش دهید ، از قبل شستشو دهید یا بشویید، این ویژگی که درست در واحد نصب شده است ، در طی چرخه اولیه شستشو ، باقیمانده مواد غذایی را از بین می برد ، بنابراین در چرخه شستشوی نهایی ، اطراف ظرف های تمیز شما نمی چرخد. بعضی از مدل ها دارای فیلترهای تمیز کردن خود هستند ، در حالی که برخی دیگر فیلترهایی دارند که باید جدا شوند و به صورت دستی تمیز شوند. نوع سیستم تصفیه ظرفشویی را تأیید کنید ، بنابراین می دانید که در مورد نحوه نگهداری چه کاری باید انجام دهید.

 چرخه شستشو

مهمترین چرخه های ظرفشویی ، شستشوی سبک ، شستشوی منظم ، شستشوی سنگین (گلدان و قابلمه) است. در چرخه  اقتصاد، ظروف خشک در معرض هوا قرار می گیرند که باعث صرفه جویی در هزینه های انرژی عناصر گرمایشی می شوند. چرخه های پیشرفته از قبیل شیشه یا مواد سخت افزاری ، شستشو ، شستشوی سریع ، اسکراب گلدان و شستشوی ضدعفونی از ویژگی هایی هستند که می خواهید داشته باشید اما انتظار دارید هزینه بیشتری بپردازید. فضای داخلی ماشین ظرفشویی از جنس استنلس استیل از ویژگی های زیبایی است اما عملکرد شستشو را بهبود نمی بخشد — عمدتاً گزینه ای سبک است. با این وجود ، بازوی ماشین ظرفشویی استیل ضد زنگ نخواهد شد و ماندگاری بیشتری دارد.

عملکرد

عملکرد تحت تأثیر تعداد سطوح شستشو - چگونگی کارکرد و مکان جت های آب در طی چرخه ظرفشویی توزیع می شود. یک سیستم سه لایه شستشوی مناسبی را ارائه می دهد و سطح بیشتری از پوشش حتی بهتر را نیز تضمین می کند ، اما با هزینه اضافی همراه است. اگر اتاق خواب شما در کنار آشپزخانه باشد و شما ماشین ظرفشویی را در شب اجرا کنید ، یک مدل آرام نیز گزینه خوبی است. مواد شوینده و ماشین ظرفشویی معمولاً از ویژگی های استاندارد بوده و از میزان مناسب مواد شوینده مورد نیاز برای تمیز کردن بار اطمینان می کنند. سنسورهای الکترونیکی به طور قطع ویژگی های خوبی دارند. اگر بچه های کوچک دارید قفل ایمنی کودک از اهمیت بالایی برخوردار است.

ویژگی های ریکینگ

ماشین ظرفشویی های استاندارد معمولاً دارای دو قفسه ظرف هستند ، اما برخی مدل ها دارای سه گزینه بارگیری گسترده و ظرفیت ماشین ظرفشویی هستند. از ویژگی های ویژه ماشین ظرفشویی می توان به مواردی از تنظیم ، قابل جابجایی بودن ، قفسه ها و قفسه های ساخته شده برای قرار دادن شیشه های بلند یا مواد شوینده ، وسایل عجیب و غریب به شکل بلند و یا قفسه های قابل تبدیل برای چند منظوره اشاره کرد. یک سبد بسته کوچک برای بطری و حلقه کودک نیز در برخی مدل های ماشین ظرفشویی موجود است.

سینی کارد و چنگال یا ظروف فلزی

موقعیت سینی ظروف نقره ای معمولاً مورد اولویت است و به طور کلی بر عملکرد شستشو تأثیری ندارد. شما ممکن است یک سینی جمع و جور را که در قفسه پایین قرار دارد ، ترجیح دهید و این کار را برای بارگیری و تخلیه کارد و چنگال به راحتی از بین می برد. برخی دیگر مدلی را ترجیح می دهند که به قسمت داخلی درب ماشین ظرفشویی متصل باشد ، که ممکن است فضای کمتری داشته باشد.

منبع: www.thespruce.com